Amsterdamas pilsētvide un mans vidējais pirksts

I was visiting Amsterdam and witnessed a street scene which prompted me to write up reflections on race and complicity. It was published in Latvian the online journal punctum:

“Es sēžu kafejnīcā uz kādas Amsterdamas ielas stūra. Tā ir ieliņa, kas iet gar vienu no kanāliem Amsterdamas glaunajā rajonā pašā pilsētas centrā. Tur vislabāk tā vienkārši sēdēt un skatīties uz cilvēkiem. Sēžu es ar skatu pret ielu, kā visi pārējie. Dzeru beļģu alu. Tas garšo pasakaini; es jūtos labi. Skatos uz riteņbraucējiem bez ķiverēm. Uz bērniem, kas satupuši uz riteņiem priekšā un aizmugurē visvisādos veidos. Kad es jau kādu laiku tā esmu sēdējusi, skatījusies uz lēno, bet pastāvīgo riteņu plūsmu, ielas dzīves ritms jūtami paātrinās. Darba diena iet uz beigām, cilvēki laikam dodas mājās, uz kafejnīcām vai kur citur. Izveidojas pat riteņbraucēju sastrēgums.

Te pēkšņi sāk skanēt riteņu zvaniņi, satraukums, cilvēki apstājas, nomet riteņus, skrien. Kāda pavecāka riteņbraucēja, acīmredzot kaut kādīgi aizķērusies aiz garām braucošās mašīnas, tapusi notriekta un nu guļ zemē ar galvu pret asfaltu. Viņai apkārt bariņš cilvēku. Nevar saprast, kas notiek. Tad redzu, ka apkārt stāvošie palīdz sievietei piecelties. Viņa smaida, galvu saķērusi, apjukusi. Cilvēki viņu noved no braucamās daļas, jautā, runā, tausta, skaidro. Mašīna paliek turpat. Tās vadītājs – jauns un stalts vīrietis baltā, nedaudz atpogātā kreklā – stāv kopā ar citiem, mēģina palīdzēt, bet izskatās bezpalīdzīgs.” Lasīt vēl: http://www.punctummagazine.lv/2014/07/21/amsterdamas-pilsetvide-un-mans-videjais-pirksts/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s